5 NIEDZIELA WIELKANOCNA
28.04.2024

Słowo Boże 5. niedzieli wielkanocnej odsłania niezwykłą tajemnicę obecności Chrystusa, który jednoczy się z człowiekiem tak mocno, że zamieszkuje w naszym wnętrzu. Tę znamienną rzeczywistość wyraża wspólne zjednoczenie, wzajemne „zamieszkanie" Boga w człowieku i człowieka w Bogu.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak również na konto parafialne.
W UBIEGŁĄ NIEDZIELĘ ZEBRANO NA NOWE ŁAWKI –
NA TACĘ: 12.068 ZŁ I NA KONTO PARAFIALNE: 5.320 ZŁ

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) w poniedziałek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej,
b) w środę, l maja, wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy zostali pracy pozbawieni.
Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe, w tygodniu o godz. 17.30; w niedzielę o
godz 15.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy na piękne nabożeństwo do Matki Bożej.
c) w czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
d) w piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. za Ojczyznę i Strażaków władze naszego Sołectwa, modlitewne wspólnoty parafialne, Panie w strojach regionalnych i wszystkie poczty sztandarowe.
e) w sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Członkowie Ochotniczej Straży
Pożarnej w Nowej Wsi serdecznie zapraszają na Mszę Św. w intencji Strażaków, w piątek 3 maja o godzinie 11:00. Z kolei w najbliższą niedzielę 5 maja przed każdą Mszą św. Druhowie będą prowadzić zbiórkę do puszek. Zebrane środki, Zarząd planuje przeznaczyć na zakup kamery termowizyjnej.
Strażacy zapraszają również na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w niedzielę 12 maja w godzinach od 13.00 do 19.00. Oprócz zwiedzania remizy druhowie zapraszają na grochówkę strażacką, grill oraz zimne napoje. Program dnia otwartego będzie przedstawiony w najbliższych dniach na FACEBOOKU jednostki.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, objazd chorych w sobotę od godz. 9.15.
Natomiast w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, różaniec i rozmyślanie.

We wtorek, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Przypominamy, że grupa pielgrzymów zatrzymuje się w tym dniu na terenie naszej parafii, dlatego zachęcamy osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia do domu pielgrzymów o godne i serdeczne ich przyjęcie.

Zbiórka uczestników 2–dniowego wyjazdu pielgrzymkowego do Markowej i kilku innych miejsc w okolicach Rzeszowa będzie w najbliższą sobotę, 4 maja, o godz. 6:00 na parkingu przed kościołem. Osoby, które jeszcze ewentualnie byłyby zainteresowane zapisaniem się, powinny w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z Panem Grzegorzem Żakiem – tel. 608 170 574.

Bóg zapłać rodzinom: z ul. Prusa: 2 – 8; ul. Matejki: 1 – 50 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul.. Niemcewicza: 1 – 25.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim Trzeci numer Historii Kościoła – Jak mogła wyglądać Maryja, Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej, Średniowieczne kazania dla dzieci., Małego Gościa, Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.